04-05-2015, 05:32 AM
Ai scris ca ai probleme cu ramele la care hoffmanul a scazut la 31. Eu zic sa le folosesti linistit, vor rezolva albinele problema!
Cat despre fagurii naturali! Nu e necesar sa astepti foarte mult, pana se rezolva preoblema tratamentelor...poti cladi la fiecare colonie cativa, dar incearca sa citesti putin situatia culesului...atunci cand va fi <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.png' class='bbc_emoticon' alt='
' /> . <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.png' class='bbc_emoticon' alt='
' /> Daca sesizezi un cules mai bunicel bagi rama goala....dar nu exagera, preocuparea principala sa fie dezvoltarea cuibului pe 2 corpuri.
Numai bine.
Cat despre fagurii naturali! Nu e necesar sa astepti foarte mult, pana se rezolva preoblema tratamentelor...poti cladi la fiecare colonie cativa, dar incearca sa citesti putin situatia culesului...atunci cand va fi <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.png' class='bbc_emoticon' alt='
' /> . <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.png' class='bbc_emoticon' alt='
' /> Daca sesizezi un cules mai bunicel bagi rama goala....dar nu exagera, preocuparea principala sa fie dezvoltarea cuibului pe 2 corpuri.Numai bine.
