07-01-2016, 02:51 PM
De la aceasta data mai ales cand nu e cules, nu se mai face nici o dezvoltare. II pui un cat deasupra, si lasi colonia sa se dezvolte singura in ritmul ei. daca mai baga miere in cat bine, daca nu, iara bine. cel putin isi va consolida corpul 2 de iernare cu miere si pastura, si va ierna ca o colonie standard.

