Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Extractia mierii-centrifuga
#1
Ce tip de centrifuga este ideala pt. ramele de 3/4: TANGENTIALA SAU RADIALA? aRE CINEVA CENTRIFUGA RADIALA PT ASTFEL DE RAME?
Reply
#2
Oau,daca intrebi de centrifuga inseamna ca anul asta te-ai scos!!!!!! <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.png' class='bbc_emoticon' alt='Big Grin' /> Serios vorbind,nu tipul de centrifuga te afecteaza ci viteza cu care descapacesti,acolo e buba si pierzi o groaza de timp .Mai buna dpdv raport pret-utilitate e cea tangentiala.Cea radiala e mult mai scumpa si mai complexa ,se justifica in cazul stupinelor mari.Paradoxal extragerea se realizeaza mai bine in cea tangentiala.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)