09-13-2012, 12:58 PM
Ce tip de centrifuga este ideala pt. ramele de 3/4: TANGENTIALA SAU RADIALA? aRE CINEVA CENTRIFUGA RADIALA PT ASTFEL DE RAME?
|
Extractia mierii-centrifuga
|
|
09-13-2012, 12:58 PM
Ce tip de centrifuga este ideala pt. ramele de 3/4: TANGENTIALA SAU RADIALA? aRE CINEVA CENTRIFUGA RADIALA PT ASTFEL DE RAME?
09-13-2012, 01:22 PM
Oau,daca intrebi de centrifuga inseamna ca anul asta te-ai scos!!!!!! <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.png' class='bbc_emoticon' alt='
' /> Serios vorbind,nu tipul de centrifuga te afecteaza ci viteza cu care descapacesti,acolo e buba si pierzi o groaza de timp .Mai buna dpdv raport pret-utilitate e cea tangentiala.Cea radiala e mult mai scumpa si mai complexa ,se justifica in cazul stupinelor mari.Paradoxal extragerea se realizeaza mai bine in cea tangentiala.
|
|
« Next Oldest | Next Newest »
|