09-13-2012, 06:12 PM
A sosit momentul sa vorbim si despre miere.
Mierea de munte se extrage o singura data, la sfarsitul lunii August. Ramele sunt naturale, cladite integral de albina, fara foita artificiala. Din acest an am renuntat complet la centrifuga. O parte din miere se va extrage prin presare, iar restul va ramane in faguri fiind valorificata ca atare.
Intrucat nu s-au facut tratamente chimice si nu exista foita de ceara artificiala, calitatea produselor este la superlativ.
Am atasat cateva poze sugestive.
Mierea de munte se extrage o singura data, la sfarsitul lunii August. Ramele sunt naturale, cladite integral de albina, fara foita artificiala. Din acest an am renuntat complet la centrifuga. O parte din miere se va extrage prin presare, iar restul va ramane in faguri fiind valorificata ca atare.
Intrucat nu s-au facut tratamente chimice si nu exista foita de ceara artificiala, calitatea produselor este la superlativ.
Am atasat cateva poze sugestive.


' /> ),Problema e alta,ce productie ai mai sus,in C-3,eventual C-4,ca de fapt aia conteaza,ramele cu rezerve nu se pun .