Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ola Ioan
#1
Salutare! Felicitari pentru ideea infiintarii forumului! Sunt convins ca ne va fi de un real folos si vom invata multe lucruri bune.

Primul contact cu albina l-am avut in copilarie cand tatal meu avea cateva colonii in cosnite, cum se numesc la noi in Bistrita. Prima intepatura pe la vreo 10 ani, cand "batranul" a inceput sa treaca roii in lazi sistematice( dadant).

S-a intrerupt totul in 1992 cand tatal meu a murit intr-un accident... dar microbul a ramas...

In 2005 am inceput pe cont propriu cu 2 familii, avand cunostinte teoretice si indrumat de un prieten.... acum am 31 de colonii, -intre timp am si vandut 15 in anul 2010-

Admir aceste vietati, in sase ani am reusit sa ma atasez de ele in asa fel incat sunt pentru mine ca niste memmbri de familie
Reply
#2
Va salut domnule Ioan!



Mesajul dvs a ajuns la fisiere raportate, deoarece nu ati deschis o noua sectiune si topicul de baza este inchis.L-am atasat eu .



Deschiderea unei noi sectiuni se face cu optiunea "start new topic" - partea dreapta cand deschidem sectiunea principala-in cazul nostru "Prezentare".
Reply
#3
La Multi Ani! De studiat pe timpul iernii.. http://www.abeille-et-nature.com/index.p..._a_jambage
Reply
#4
La multi ani!

Multe sunt scrise in site-ul recomandat si par lucruri interesante mai ales ideea cu sipca pe diagonala, dar pacat ca este pe franceza si eu nu prea ma pricep, oricum multumim <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.png' class='bbc_emoticon' alt='Smile' />.
Reply
#5
pune-l pe Gogu ( Google) sa traduca <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.png' class='bbc_emoticon' alt='Big Grin' />
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)