05-08-2012, 02:41 PM
Salutare! Felicitari pentru ideea infiintarii forumului! Sunt convins ca ne va fi de un real folos si vom invata multe lucruri bune.
Primul contact cu albina l-am avut in copilarie cand tatal meu avea cateva colonii in cosnite, cum se numesc la noi in Bistrita. Prima intepatura pe la vreo 10 ani, cand "batranul" a inceput sa treaca roii in lazi sistematice( dadant).
S-a intrerupt totul in 1992 cand tatal meu a murit intr-un accident... dar microbul a ramas...
In 2005 am inceput pe cont propriu cu 2 familii, avand cunostinte teoretice si indrumat de un prieten.... acum am 31 de colonii, -intre timp am si vandut 15 in anul 2010-
Admir aceste vietati, in sase ani am reusit sa ma atasez de ele in asa fel incat sunt pentru mine ca niste memmbri de familie
Primul contact cu albina l-am avut in copilarie cand tatal meu avea cateva colonii in cosnite, cum se numesc la noi in Bistrita. Prima intepatura pe la vreo 10 ani, cand "batranul" a inceput sa treaca roii in lazi sistematice( dadant).
S-a intrerupt totul in 1992 cand tatal meu a murit intr-un accident... dar microbul a ramas...
In 2005 am inceput pe cont propriu cu 2 familii, avand cunostinte teoretice si indrumat de un prieten.... acum am 31 de colonii, -intre timp am si vandut 15 in anul 2010-
Admir aceste vietati, in sase ani am reusit sa ma atasez de ele in asa fel incat sunt pentru mine ca niste memmbri de familie


' />.
' />