05-11-2012, 04:55 PM
[quote name='dogvet' timestamp='1336753020' post='83']
Vrei sa spui ca nucleul din ultima filmare a iernat pe 2 rame? <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.png' class='bbc_emoticon' alt=':o' />
[/quote]
nu, nu a iernat pe doua rame, a ramas pe doua rame.
mai mult de jumatate din albina existenta e de anul trecut, inca nu s-a facut schimbul de generatii complet.
acest nucleu va avea o cu totul alta destinatie, pentru a vedea daca matca va fi capabila sa treaca in esalonul de prasila, si va fi dezvoltat diferit fata de o colonie normala. In dezvoltarea lui pun accent in totalitate pe calitatile matcii.
Vrei sa spui ca nucleul din ultima filmare a iernat pe 2 rame? <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.png' class='bbc_emoticon' alt=':o' />
[/quote]
nu, nu a iernat pe doua rame, a ramas pe doua rame.
mai mult de jumatate din albina existenta e de anul trecut, inca nu s-a facut schimbul de generatii complet.
acest nucleu va avea o cu totul alta destinatie, pentru a vedea daca matca va fi capabila sa treaca in esalonul de prasila, si va fi dezvoltat diferit fata de o colonie normala. In dezvoltarea lui pun accent in totalitate pe calitatile matcii.
