Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nevoile reale ale coloniei de albine
#5
[quote name='dogvet' timestamp='1336753020' post='83']

Vrei sa spui ca nucleul din ultima filmare a iernat pe 2 rame? <img src='http://www.renastereastuparitului.com/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.png' class='bbc_emoticon' alt=':o' />

[/quote]



nu, nu a iernat pe doua rame, a ramas pe doua rame.



mai mult de jumatate din albina existenta e de anul trecut, inca nu s-a facut schimbul de generatii complet.



acest nucleu va avea o cu totul alta destinatie, pentru a vedea daca matca va fi capabila sa treaca in esalonul de prasila, si va fi dezvoltat diferit fata de o colonie normala. In dezvoltarea lui pun accent in totalitate pe calitatile matcii.
Reply


Messages In This Thread
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-10-2012, 07:36 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-10-2012, 07:40 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-11-2012, 04:25 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-11-2012, 04:55 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-11-2012, 05:05 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-11-2012, 04:17 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)