Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nevoile reale ale coloniei de albine
#4
Fagurii construiti natural sint superbi !!!!Pina in toamna la ce marime preconizezi ca ajunge nucleul respectiv?Daca este asa mic,il tii mai separat de ceilalti? Se cam manifesta atacul vecinilor daca ,,miros'' ca nucleul e micut.Eu cel putin nu am curaj sa fac suplimentari cu sirop(invertit sau nu),doar iarna si numai la cei care stiu ca sint mai ,,nevoiasi" le pun cite o punga de miere sus pe rame,dar numai daca este nevoie (miere calda in punga,asta inseamna mai fluida nu facuta .,,ceai'').Riscul de furtisag e teribil intotdeauna !
Reply


Messages In This Thread
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-10-2012, 07:36 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-10-2012, 07:40 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-11-2012, 04:25 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-11-2012, 04:55 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-11-2012, 05:05 PM
Nevoile reale ale coloniei de albine - by Guest - 05-11-2012, 04:17 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)