Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primii mei pasi in noul sistem
#7
Sotia mea este farmacista, iar anul trecut a intrebat la toti distribuitorii cu care lucreaza farmacia, nu avea nimeni...

In schimb, firma Merck are n sortimente... doar ca si pretul e cam piperat: 280 lei/kg... insa cu un kg tratezi ani buni o stupina medie



Si eu am tratat, astept cu nerabdare sa treaca saptamana sa vedem cat de mare va fi depopularea...la cei cu fund cu plasa am observat ca in primele 2 zile au cazut acarieni, dar nu intr-un numar inspaimantator..



In prima dimineata aproape fiecare colonie avea cate 3-4 albine moarte la urdinis...



Si daca tot am scris aici, vin si cu o intrebare pt Max, care ne atinge pe toti: In carte scrie ca dupa o saptamana se verifica gradul de depopulare. Aici se si opreste depopularea ca urmare a tratamentului, sau in continuare e mai putin vizibila?
Reply


Messages In This Thread
Primii mei pasi in noul sistem - by boromir - 09-26-2012, 05:50 PM
Primii mei pasi in noul sistem - by Maximus - 09-27-2012, 05:47 PM
Primii mei pasi in noul sistem - by boromir - 09-29-2012, 01:04 PM
Primii mei pasi in noul sistem - by Maximus - 09-29-2012, 04:06 PM
Primii mei pasi in noul sistem - by boromir - 10-22-2012, 07:43 AM
Primii mei pasi in noul sistem - by boromir - 10-22-2012, 07:46 AM
Primii mei pasi in noul sistem - by Ola Ioan - 10-22-2012, 08:39 AM
Primii mei pasi in noul sistem - by boromir - 10-23-2012, 04:44 AM
Primii mei pasi in noul sistem - by Ola Ioan - 10-23-2012, 08:22 AM
Primii mei pasi in noul sistem - by boromir - 10-24-2012, 03:31 AM
Primii mei pasi in noul sistem - by Ola Ioan - 10-24-2012, 06:37 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)